O wydarzeniu

VI edycja cyklu konferencji Nowoczesna Produkcja Zwierzęca

Już 27 lutego 2020 r. zapraszamy na kolejną, VI edycję konferencji Nowoczesna Produkcja Zwierzęca – Mleko, której przewodnim tematem będzie hodowla bydła w obliczu zmieniającego się klimatu.

Bydło nie toleruje wysokich temperatur, a te coraz częściej pojawiają się w naszym kraju. Podczas konferencji omówimy praktyczne rozwiązania umożliwiające ograniczenie skutków stresu cieplnego w oborze, co pozwala uniknąć drastycznego spadku produkcji mleka podczas upałów. Powtarzające się bardzo wysokie temperatury niejednokrotnie prowadzą również do suszy, co z kolei utrudnia zebranie dostatecznej ilości pasz. Na spotkaniu powiemy, jak organizować bazę paszową w obliczu powtarzających się deficytów wody. Poruszymy również zagadnienie stresu cieplnego – czym się objawia oraz kiedy i w jaki sposób zagraża zwierzętom. Ze stresem cieplnym wiążą się także schorzenia charakterystyczne dla tego okresu, tzw. letnie choroby zagrażają produkcji i zdrowiu zwierząt. Podpowiemy, jak sobie z nimi radzić i jak im zapobiegać.

Podczas spotkania porozmawiamy również o wyzwaniach w produkcji bydła pod kątem jej wpływu na zmiany klimatyczne. W jakim stopniu bydło wpływa na klimat. Czy czekają nas nowe ograniczenia i trudności w funkcjonowaniu gospodarstw?

Liczymy, że przygotowane przez nas wystąpienia poruszą najważniejsze problemy, z jakimi na co dzień spotykacie się Państwo podczas prowadzenia swoich ferm i gospodarstw. Wierzymy, że będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy i nawiązania wartościowych kontaktów. VI edycja konferencji Nowoczesna Produkcja – Mleko odbędzie się 27 lutego 2020 r. w Księżynie (woj. podlaskie). Już dziś zapraszamy do udziału w spotkaniu!